Кафедра загальнотехнічних дисциплін та охорони праці

2018_12_19 Колектив кафедри

Підведення підсумків наукової роботи викладачів кафедри за 2018 рік. (фото 19 грудня 2018 року).

Напрямки роботи кафедри загально-технічних дисциплін та охорони праці

Новини

 12-15 травня 2019 р. у Львівському державному університету безпеки життєдіяльності відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з «Безпека життєдіяльності», в якому взяли участь 138 студентів та курсантів з більш ніж п’ятидесяти вищих навчальних закладів освіти України. 

   Команда очолювана доктором педагогічних наук, Світланою Вікторівною Шмалєй, вибороли І командне місце! Також грамотами та дипломами були відмічені студенти. 

Подякою Організаційного комітету за високий рівень проведення ІІ туру олімпіади було відзначено Світлану Вікторівну Шмалєй - члена журі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Безпека життєдіяльності», професора кафедри загальнотехнічних дисциплін та охорони праці Інженерно-педагогічного факультету, доктора педагогічних наук.

Докладніше

+-----

Вітаємо керівника команди Світлану Вікторівну Шмалєй доктора педагогічних наук професора кафедри загальнотехнічних дисциплін та охорони праці Інженерно-педагогічного факультету та студентів  Маргариту ТкачМарію Голуб (факультет психології) і Ольгу Колодуб (фізико-математичний факультет) з перемогою у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з «Основ охорони праці» – І командним місцем, а Марію Голуб – з отриманням Диплому за І місце в індивідуальному заліку.

Докладніше

 

 

 

 

+------

17 травня 2019 р. студенти Інженерно-педагогічного факультету Національного педагогічного університету імені М. П. Драгомановавзяли участь у заходах приурочених до Дня науки, який організований та проведений науковцями Інституту магнетизму НАН і МОН України

Докладніше

 

+-----

15 травня 2019 року викладачі кафедри загальнотехнічних дисциплін та охорони праці Кучменко О.М., Немченко Ю.В. разом з студентами 3 курсу Інженерно-педагогічного факультету взял участь у загальноунівеситетському заході: "День науки - 2019", під час якого продемонстрували цікаві хімічні експерименти та провели конкурс для допитливих механіків.

Докладніше  

+------

Кафедра Загально-технічних дисциплін та охорони праці запрошує науковців, викладачів вищих навчальних закладів, пошукачів, аспірантів та студентів взяти участь у V Всеукраїнській заочній науково-практичній конференції: "Проблеми цивільного захисту та безпеки життєдіяльності: сучасні реалії України".

Читати докладніше

+------

27 лютого 2019 року під час засідання Вченої Ради Інженерно-педагогічного факультету, було заслухано питання здійснення профорієнтаційної роботи на кафедрі загально-технічних дисциплін та охорони праці. З доповіддю виступив завідувач кафедрою проф. В.В. Шевченко. 

+------

2019_03_02_Obrannya

Колектив кафедри загально-технічних дисциплін та охорони праці Вітає свої колег проф. Шамлей Світлану Вікторівну, проф. Касперського Анатолія Володимировича, доцента Нижника Олександра Володимировича та доцента Биковського Тімура Валерійовича з обранням на посади відповідні посади терміном на наступні 5 років.

 

 

 

 

+----

17.012019 р. о 13.00 відбудеться засідання кафедри загально-технічних дисциплін та охорони праці.

Порядок денний:

1. Про наслідки проведення викладачами занять з дисциплін, що викладаються на кафедрі у І півріччі 2018/2019 н.р.
Проф. Шевченко В. В., викладачі кафедри.
2. Про виконання викладачами кафедри індивідуальних планів роботи за І півріччя 2018/2019 н.р.
Проф. Шевченко В. В., викладачі кафедри.
3. Про підготовку до проведення зимової сесії студентів стаціонару та заочної форми навчання.
Проф. Шевченко В. В., викладачі кафедри.
4. Про профорієнтаційні заходи кафедри у 2018/2019 н.р.
Проф. Шмалєй С. В., викладачі кафедри
5. Різне.

+----

Майстер-класи від кафедри Загально-технічних дисциплін та охорони праці

Кафедра Загально-технінчних дисциплін та охорони праці запрошує 15 грудня 2018 року відвідати 

майстер-класи, які будуть проведені в лабораторії 3.2.

Напрямки роботи:

Хімія на кухні - цікаві експеримети з використанням підручних матеріалів в домашніх умовах 

 Світло під контролем - експерименти з мікроконтролером Arduino та світлодіодами

Час : 11:00 15.12.2018       Локація: проспект Леся Курбаса, 2а ауд. 3.2.

+---

Енергоефективність - підсумки 2018

28 листопада 2018 року на кафедрі Загально-технічних дисциплін та охорони праці завершила роботу ІІІ Всеукраїнська Інтернет конференція: «Енергоефективність: наука, технології, застосування - 2018». Цього року в роботі конференції взяли участь до 40 учасників з 6 міст України, які представляли сім вищих навчальних закладів. Висловлюємо особливу подяку інформаційним партнерам, які сприяли поширенню інформації про конфереренцію та дали доступ до результатів власних напрацювань у напрямку енергоефективності.

За результатами роботи конференції готується збірник матеріалів конференції. До збірника включено тези про 23 доповіді, в яких висвітлені результати дослідження авторів за напрямками використання енергоефективних технологій у різних галузях господарювання, технології отримання енергії з відновлювальних джерел, технології раціонального використання енергії, дослідження спрямовані на підвищення ефективності існуючих установок. В структурі майже кожної роботи прослідковувалась увага до екологічних проблем.

В цьому році започаткована робота молодіжної секції, до участі в якій запрошені студенти молодших курсів та старшокласники. Підсумкове засідання цієї секції планується провести в середині грудня в приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів Києво-Святошинського району на день Наума.

+---

Шановні колеги!

За покликом серця ми з вами обрали благородну, потрібну, дуже відповідальну професійну стезю - педагогічну. Вчити дітей - це не просто наша робота, це стиль життя. Адже ми дбаємо про учнів, як про рідних дочок і синів.

Бажаю Вам, дорогі колеги, незгасимої енергії, квітучого здоров'я, нових здобутків та перемог.

З Днем працівника освіти !

Навчальна діяльність

     

Навчальні дисципліни викладання яких забезпечує кафедра

           

Навчальні дисципліни, викладання яких забезпечують викладачі кафедри: 

1. Основи техніки і технології;
2. Стандартизація, управління якістю і сертифікація;
3. Технологія виробництва конструкційних матеріалів;
4. Обробка конструкційних матеріалів;
5. Робочі машини;
6. Енергетичні машини;
7. Інформаційні машини та кібернетичні системи;
8. Основи комп’ютерного проектування і моделювання;
9. Автосправа;
10. Нанотехнології;
11. Енергозберігаючі технології;
12. Сучасне автомобілебудування;
13. Сільськогосподарські машини;
14. Основи економіки та організації на транспорті;
15. Експлуатація та ремонт автомобілів;
16. Організація та безпека дорожнього руху;
17. Паливо-мастильні матеріали;
18. Основи автоматизації на транспорті;
19. Методика викладання технічних дисциплін у вищій школі;
20. Організація наукової діяльності у ВНЗ;
21. Основи ергономіки.
22. Матеріалознавство.
23. Матеріали металообробного виробництва.
24. Основи автомобілебудування.

    

      

Навчальні лабораторії кафедри

         test1

Сторінка перебуває у розробці 2015

Детальніше...

   

Навчальні матеріали

1.

Питання до екзамену для студентів спеціальності «Професійна освіта» з курсу «Гідравліка, пневматика і термодинаміка» у 2016/17 навчальному році.

Завантажити

2. Бакалаврська робота: Методичні рекомендації до підготовки, написання та захисту бакалаврських робіт для студентів спеціальності 014.10 Середня освіта (трудове навчання та технології) / [Корець М.С., Кільдеров Д.Е., Голіяд І.С. та ін..].– К.: НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2015. – 50 с.

Завантажити

3. Методичні рекомендації до підготовки, написання та захисту магістерських робіт для студентів спеціальності 014 Середня освіта (трудове навчання і технології) / [Д.Е. Кільдеров, М.С. Корець, І.С. Голіяд]. – К.: НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2017. – 47 с.

Завантажити

   

 

Біліотека

Електронна бібліотека кафедри загально-технічних дисциплін та охорони праці

   За для забезпечення студентів навчальними матеріалими, все частіше викладачі викоритсовують власні електронні ресурси та відкриті електронні ресурси, які сприятимуть кращому оволодінню навчальним матеріалом. Для зручноті матеріали розділені за окремими розділами.

Завчасно вдячні за надані цікаві та корисні навчальні та пізнавальні матеріали, які розширять нашу колекцію. (для спілкування - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.)

** Фундаметальні дисципліни: фізика, хімія, мікробіологія та ін.

1. Оптика. Збірник задач. Практикум. Навчально-методичний посібник для самостійної роботи. / А.В. Касперський, І.Т. Богданов – К.: 2013. – 81 с. Переглянути

2. Електрика та магнетизм  Навчальний посібник для самостійного вивчення курсу фізики / М.І. Шут, А.В. Касперський, А.М. Шут/ За редакцією А.В. Касперського К.: НПУ імені М.П. Драгоманова, 2014. – 243 с. Переглянути

3. Механіка. Молекулярна фізика та основи термодинаміки. Навчально-методичний посібник для самостійного вивчення курсу фізики // М.І. Шут, А.В. Касперський, А.М. Шут П.В. Бережний./ За редакцією М.І. Шута.– К: НПУ імені М.П.Драгоманова, 2012. – 165 с.Переглянути

4. Хайдаров К.А. Реальная физика. Переглянути

** Машинознаавство. Технічна механіка та ін.

1. Деталі машин, (електронний посібник). / О.О. Налобіна, В.Л. Мартинюк Переглянути

2. Прикладана механіка. В посібнику викладено основи розрахунків для забезпечення функціональної здатності елементів технічних об’єктівта наведено конструкції елементів загального призначенняв технічних об’єктах. Завантажити

3.  Курсовое проектирование деталей машин. Навчальний посібник. / А.Е.Шейнблит  – М.: Высшая школа, 2002. – 456 с.  Завантажити

4. Навчальні матеріали з навчальної дисципліни "Прикладна механіка". (код доступу номер лекційної аудиторії). 

5. Запитання для підготовки до екзамену з "Технічної механіки" (2016). Завантажити. 

6. Оn-line довідники фізико-механічних характеристик машинобудівних матеріалів, on-line розрахунки міцнсті болтів, труб, сталей. Форум актуальних запитань міцності, приклади розрахунків на міцність. Перейти на сайт (рос).

7. Навчальні матеріали з дисципліни "Технічна механіка": Опір матеріалів. Теоретична механіка. Будівельна механіка. Прикладна механіка. Деталі машин. Теорія машин і механізмів.

8. Довідник Підшипники, стопорні кільця, манжети... 

9. Машинознавство. Розділ Технічна механіка.

      Тема 1. Машиобудівні матеріали;

      Тема 2. Опір матеріалів;

      Тема 3. Теорія машин і механізмів;

      Тема 4. Типові машинобудівні механізми;

      Тема 5. Механічні передачі;

      Тема 6. Конструктивні елементи машин та механізмів.

10. Методика викладання технічних дисциплін (програма)

 ** Безпеко-орієнтовані дисципліни: Основи охорони праці, безпека життєдіяльності, екологія та ін.

1. Охорона праці в галузі освіти у запитаннях та відповідях / Ю.В.Немченко - К.: НПУ імені М.П.Драгоманова, 2015, 77 с. Переглянути

2. Матеріали для підготовки до екзамену з навчальної дисципліни "Основи охорони праці". (код доступу номер лабораторії ООП).

3. Жидецький В.Ц. Основи охорони праці Підручний on-line. Переглянути 

4. Безпека людини в електроустановках

5. Безпека життєдіяльності.Підручний on-line.Переглянути 

6. Искуство выживания / А.В.Буръяк Посібник on-line. Переглянути.

7. Запитання для самостійного опрацювання (М1). Переглянути

8. Екологія (автор Л.І.Юрченко). Переглянути 

9. Екологія (Автори Г.Т.Васюкова, О.І. Грошева). Переглянути

10. Основи цивільного захисту (Васійчук В.О. та ін.) Переглянути

11. Медицина катастроф і невідкладних станів (навчально-методичний посібник) Переглянути

12. Безпека життєдіяльності та основи охорони праці (навчальний посібник. Зеркалов Д.В.) Переглянути

13. Цивільний захист та основи охорони праці в галузі (навч. посібник. Ковжога С.О, Тузіков С.А.) Переглянути 

14. Гунченко О.Н., Вальченко О.І., Сергєєва Л.А., Глєбова О.І.. «Соціальна та екологічна безпека життєдіяльності». - 2016. [Електронний ресурс:] http://www.dut.edu.ua/ua/lib/1/category/1507/view/1333

15. Охрона праці та пожежна безпека ЕЛЕКТРОННИЙ ЖУРНАЛ: законодавство — з оперативними роз’ясненнями; атестація робочих місць, організація медоглядів; роботи з підвищеною небезпекою; підготовка до перевірок, розслідування нещасних випадків. Переглянути.

16. Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області  Переглянути.

17. Правила організації техногенної безпеки на підприємствах в устаовах та оргізаціях і небезпечних територіях.

** Мікроелектроніка, автоматика та робототехніка

1. Електронні основи автоматики та обчислювальної техніки. Навчальний посібник. / Козеренко С.І., Касперський А.В., Богданов І.Т. – К.: НПУ імені М.П.Драгоманова, 2007. – 120 с. Переглянути

2. Відеоуроки з електроніки (рос) Перейти.

3. Навчальні матеріали з "Мікроелектроніка" Переглянути.

4. Навчальні матеріали з теми: "Мікроконтроллери".

     *** Що таке мікроконтроллер. Переглянути..

     *** Що таке Arduino ? Відповіді на базові запитання  Переглянути 

     *** Перші уроки роботи з Arduino.Переглянути

**  Проектування та моделювання

1. Навчальний курс "Основи проектування та моделювання".

2. Матеріали для підготовки до екзамену (.rar). Завантажити

** Комп’ютерна графіка та дизайн

 

1. Відео курс Adobe Photosop CS 6.0 Переглянути

2. 

**Методичні матеріали

 

Магістрам

1. Корець М.С Методологія наукового дослідження (програма) Переглянути

2. Корець М.С Методологія наукового дослідження (навчальний посібник) Переглянути

3. Корець М.С Методика викладання технічних дисциплін (програма) Переглянути

4. Корець М.С Методика викладання технічних дисциплін (навчальний посібник). Переглянути 

** Корисні матеріали

1. Словник української мови. онлайн-версія в 11 томах. Переглянути.

2. Правила оформлення бібліографічних списків Переглянути.

3. Навчальні та науково-популярні фільми кіностудій, які можна використовувати в якості допоміжних навчальних матеріалів під час вивчення навчальної дисципліни "Прикладна механіка". Каталог.

4. Электротехника, электроника, электрические машины, примеры решения, задачи. Переглянути.

5.  Школа електрика як для початківців, так і для практикуючих фахівців.

6. Вікторина для допитливих !

7. Інтелект-картияк інструмент ефективної роботи з інформацією Переглянути.

8. CALAMEO - Сайт для електронних публікацій.

9. За допомогою VAK.in.ua Ви можете швидко та легко оформити Ваш "Список використаних джерел".

Цей портал присвячений полегшенню процедури оформлення наукових джерел відповідно до вимог Вищої атестаційної комісії (ВАК) України та проходження нормоконтролю при написанні Ваших публікацій, курсових, дипломних, дисертацій та інших наукових робіт!

 

 

Наука та інновації

Напрямки наукових досліджень викладачів кафедри ЗТД

Загальна університетська тема: «Зміст, форми, методи і засоби фахової підготовки вчителів»

Індивілуальна тематика наукових досліджень викладачів:

1. Биковський Т.В. - Теорія і практика професійної підготовки педагогічних кадрів для позашкільних навчальних закладів.
2. Зікій Г.С. - Формування у майбутніх вчителів технології готовності до виконання автосправи.
3. Корець М.С. - Розробка програмного забезпечення технічної підготовки фахівців професійної освіти.
4. Макаренко А.І. - Інтеграція техніко-технологічних знань і умінь майбутніх учителів технологій у процесі вивчення виробництва й обробки конструкційних матеріалів.
5. Нижник О.В. - Формування метрологічних знань і вмінь у майбутніх учителів технологій.
6. Сидорчук Л.А. -Ергономіка: людиноорієнтоване проектування техніки, програмних засобів і середовища.

 

Співробітники

 

Співробітники кафедри загально-технічних дисциплін та охорони праці

Володимир Вікторович Шевченко

ШевченкоВолодимир Вікторович

кандидат педагогічних наук, професор

Анатолій Володимирович Касперський

Касперський Анатолій Володимирович   

Доктор педагогічних наук, професор

Заслужений працівник освіти України

Микола Савич Корець

Корець Микола Савич

доктор педагогічних наук, професор, академік АНВО

Заслужений працівник освіти України

 

Шмалєй Світлана Вікторівна

Шмалєй Світлана Вікторівна

доктор педагогічних наук, кандидат біологічних наук,

професор, Відмінник народної освіти України

Анатолій Іванович Закусило

Закусило Анатолій Іванович

кандидат фізико-математичних наук, доцент

Григорій Савелійович Зікій

Зікій Григорій Савелійович

кандидат педагогічних наук, доцент

Юрій Владиславович немченко

Немченко Юрій Владиславович

кандидат педагогічних наук, доцент

 

Олександр Володимирович Нижник

Нижник Олександр Володимирови

кандидат педагогічних наук, доцент

Тімур Валерійович Биковський

Биковський Тімур Валерійович

кандидат педагогічних наук, доцент

Кучменко Олександр Миколайович

кандидат педагогічних наук, старший викладач

Вілен Макарович Гращенко

Гращенко Вілен Макарович

Завідувач лабораторіями

Надія Олексіївна Нестеренко

Нестеренко Надія Олексіївна

Завідувач лабораторіями

Кротевич Василь Станіславович

Завідувач лабораторіями

Лагутенко Олександр Борисович

Майстер виробничого навчання

 Шалімов Олександр Миколайович

Майстер виробничого навчання

Тетяна Олексіївна Постолакій

 Постолатій Тетяна Олексіївна

Лаборант кафедри, 

начальник штабу цивільного захисту  університету

   Пономаренко Олена Анатоліївна 

Майстер виробничого навчання

   

 

Історична довідка

Історична довідка

Кафедра загальнотехнічних дисциплін була заснована в 1953 році як сектор кафедри методики фізики, керівником якого був призначений доцент Кіраковський М.Ф. З цього часу розпочалася реорганізація навчальних майстерень, створення нових кабінетів і лабораторій. У 1958 р. спеціальною постановою Міністерства освіти УРСР кафедра загальнотехнічних дисциплін була затверджена як окремий підрозділ педагогічного інституту.

    За час існування кафедри її очолювали: доцент Кіраковський М.Ф. з 1958 по 1960 р., професор Степенко В.П. з 1960 по 1978 р., доцент Пивоваров Л.О. з 1962 по 1964 р., доцент Юрченко О.С. з 1978 по 1988 р., доцент Трегуб І.Г. з 1988 по 1992 р., а з 1992  р.  по 2018 р. професор Корець М.С., з 2015 по 2018 р. професор Сидорчук Л.А., а з 2018 року кафедру очолює професор Шевченко В.В.
   Кіраковський М.Ф. був співавтором перших навчальних посібників для майбутніх вчителів трудового навчання, підготовлених українською мовою, а саме: “Загальна теплотехніка та теплові двигуни”. – К.: Вища школа, 1977; “Енергетика” – К.: Вища школа, 1969.
   Степенко В.П. прийшов до інституту з виробництва, будучи до цього головним інженером Київського депо залізничного транспорту. Він був вченим-практиком у галузі зварювання металів, співпрацював з Б.Є.Патоном, за цією ж тематикою захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня – кандидата технічних наук.
   Працюючи на посаді завідувача кафедри, багато уваги приділяв технічному оснащенню лабораторій, продуктивній праці студентів у навчальних майстернях. Водночас він був автором трьох навчальних посібників з технології обробки металів. Видатний педагог щедро ділився своїми знаннями, досвідом з молоддю, виховавши багатьох педагогів, які і сьогодні продовжують його справу на факультеті. Серед них І.Г.Трегуб, М.С.Корець, Г.С.Зікій, Л.М.Олексюк-Казо та інші.
    З 1956 р. по 1958 р. для успішного виконання нових навчальних планів і програм було здіснено повну модернізацію навчальних майстерень, які укомплектовали металообробними вестатами та слюсарними верстаками, необхідним устаткуванням та інструментом. Крім цього були створені кабінети і лабораторії нарисної геометрії та креслення, автотракторної справи, сільськогосподарських машин. Для навчальної їзди студентів були залучені 5 автомобілів і запроваджена практика навчання студентів в рамках підготовки водіїв категорії “В”. Вагомий вклад у становлення автокласу та лабораторії сільськогосподарських машин вніс доцент Дзюба П.Я., який одночасно підготував у співавторстві навчальний посібник з матеріально-технічної бази автомобілів та тракторів.
    Відповідно до змін навчальних планів підготовки фахівців в 1963 та 1975 роках проводилась реорганізація навчальних кабінетів і лабораторій. За цей час на кафедрі оновлені, створені та оснащені навчальні приміщення, створені нові лабораторії опору матеріалів і деталей машин, теорії механізмів і машин, загальної теплотехніки і гідравліки, автокабінет і лабораторія автотракторної справи, лабораторія різання металів, методики трудового навчання й електричних машин. Лабораторію електротехніки та електричних машин створили доценти Лабець К.С. та Козін В.О. Із запровадженої спеціалізації “Обробка матеріалів різанням” були створені лабораторії стандартизації, обробки металів різанням, у створенні яких багато зусиль доклав доцент Мойсеєнко О.І. Він на базі цих лабораторій організував науково-дослідну лабораторію, де проводив дослідження, виконував технічні завдання державних замовлень і підготував до захисту дисертацію на здобуття наукового степеня доктора технічних наук.
   З 1970 року для студентів окрім педагогічної практики було передбачено проходження ще двох технологічних практик: одну на металообробному, а іншу на деревообробному виробництві, після завершення яких та державної атестації комісією їм присвоювали кваліфікацію двох робітничих професій.
   Окрім навчального процесу викладачі кафедри проводили серйозну наукову роботу та виконували держбюджетні теми. Так, з 1971 року була започаткована наукова тематика з матеріалознавства в галузі порошкової металургії (науковий керівник проекту – доц.Юрченко О.С.), а з 1982 року розпочаті широкомасштабні наукові дослідження з фізики та технології напівпровідникових матеріалів (науковий керівник проекту – проф. Корець М.С.).
   Період з 1977 по 1978 р. характеризується кількісними і якісними змінами матеріально-технічної бази кафедри та складу викладачів, співробітників. У 1977 р. на кафедрі працювали 17 досвідчених викладачів, а після розподілу і утворення на її базі ще однієї кафедри трудового навчання і креслення у складі кафедри працювало 7 доцентів, 3 старші викладачі, 2 асистенти.
   У 80-х роках минулого століття кафедра була опорною для всіх вищих педагогічних закладів освіти України, в яких здійснювалася підготовка вчителів трудового навчання їх професійного навчання.
    З 1991 року у зв’язку із запровадженням нових спеціалізацій в лабораторіях кафедри проведена суттєва реконструкція, поновлене лабораторне обладнання, до навчального процесу розпочали запроваджувати більш сучасні технічні засоби, комп’ютерну техніку.
   У 1995 року розпочата масштабна робота по створенню нових навчальних програм відповідно до умов реформування системи вищої педагогічної освіти за ступеневою моделлю. Водночас з ініціативи та під керівництвом завідувача кафедри Корця М.С. започаткована робота з підготовки вчителів технологій виробництва. Були створені якісно нові навчальні плани, розроблені навчальні програми з таких інтегрованих курсів, як технічна механіка, машинознавство, технічна творчість та інші, які рекомендовані Міністерством освіти і науки України для студентів вищих педагогічних закладів.
    Найбільш вагомий вклад у становлення та розвиток кафедри внесли такі викладачі, як професор Степенко В.П. (працював з 1960 по 1980 р., автор 87 наукових робіт та авторських свідоцтв), доцент Юрченко О.С. (працював з 1971 року по 2012 рік), професор Трегуб І.Г. (працював з 1971 і по 2015 р.), професор, доктор педагогічних наук Корець М.С. (працює з 1980 року і по даний час), доцент Колосвєтов Ю.П. (працював з 1972 р. і по 2012 рік), доцент Зікій Г.С. (працює з 1977 року і по даний час), доцент Олексюк-Казо Л.М. (працювала з 1977 року по 2012 рік), професор, доктор педагогічних наук Сидорчук Л.А. (працює з 2002 року і по даний час), доцент, Макаренко А.І. (працює з 2008 року і по даний час), доцент, Гомула І.А. (), доцент, Биковський Т.В. (працює з 2009 року і по даний час).
На кафедрі навчальний процес забезпечують з 1977 року і по даний час такі структурні підрозділи: лабораторія технології конструкційних матеріалів; лабораторія машинознавства; лабораторія робочих машин; лабораторія обробки матеріалів різанням.
Нині на кафедрі навчально-виховний процес здійснюють 6 штатних викладачів, серед яких 2 професори, доктори педагогічних наук (Корець М.С., Сидорчук Л.А.) та 4 доценти, кандидати педагогічних наук (Зікій Г.С., Макаренко А.І., Биковський Т.В., Гомула І.А.).
На кафедрі є аспірантура та докторантура за спеціальностями:
13.00.04. - Теорія та методика професійної освіти.
13.00.02. - Теорія і методика навчання технологій;
13.00.02. - Теорія і методика навчання (технічні дисципліни).

Фотогалерея

Участь викладачів кафедри в загальноуніверситетському заході "День науки - 2019"

Звітна студентська наукова конференція  - 2019 

2019 04 15 01 St Conf

Учасники конференції.

2019 04 15 02 st conf

Учасники конференції та їх керівники

2019 04 15 16 st conf

Під час доповіді.

2019 04 15 15 st conf

Заключне слово. Касперський А.В. док. пед. наук, професор